AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Lexus RC F GT3 bude v roce 2017 závodit v kategorii GT3

Premiéra v závodě 24 hodin Daytona

Účast v seriálu SUPER GT v Japonsku

Od začátku sezóny 2017 představí stáj LEXUS GAZOO Racing svůj Lexus RC F GT3 v závodech kategorie GT3 v Japonsku a ve Spojených státech. Závodní speciál Lexus RC F GT3 vznikl na základě vysoce výkonného kupé RC F, a to speciálně pro účast v závodech kategorie GT3, což je světově populární závodní kategorie zákazníků.

Po debutu vozu v závodě 24 hodin Daytona, jedním ze tří velkých světových vytrvalostních závodů, který se pojede od čtvrtka 26. ledna do neděle 29. ledna 2017 (severoamerického času), nasadí značka Lexus v sezóně 2017 vždy dva vozy do závodů pořádaných v Japonsku a ve Spojených státech. Ve Spojených státech bude vůz soutěžit v kategorii GTD šampionátu IMSA WeatherTech SportsCar pod hlavičkou 3GT Racing a v Japonsku bude soutěžit ve třídě GT300 seriálu SUPER GT pod hlavičkou LMcorsa.

„Lexus coby značka luxusního životního stylu přijímá nové výzvy a snaží se nabídnout svým zákazníkům úžas a vzrušení, které překonají jejich představivost,“ říká Tokuo Fukuiči, prezident společnosti Lexus International, a doplňuje: „Naše rozhodnutí vstoupit do zákaznického motoristického sportu jednak zlepší výkon našich vysoce výkonných modelů F a jednak poskytne našim zákazníkům vzrušující zážitek.“

„Jsem nadšený, že můžeme představit vůz Lexus RC F GT3 v kategorii GT3, která představuje nejvyšší úroveň zákaznických závodů,“ uvádí Koei Saga, generální ředitel a technický ředitel společnosti TOYOTA GAZOO Racing Factory, a dodává: „Prvním krokem bude nasazení čtyři vozů do závodů ve Spojených státech a v Japonsku, ale v budoucnu hodláme rozvíjet náš model RC F GT3 do podoby, kterou si zamilují zákazníci po celém světě.“

Společnost LEXUS GAZOO Racing se bude se svým závodním vozem Lexus RC F GT3 na bázi sériového modelu více zaměřovat na participační motoristický sport, posílí výkonnostní image značky Lexus a nabídne překvapení a vzrušení ještě většímu množství zákazníků po celém světě.

Čtěte také:

11.11. 2016 – EUROPACORP a Lexus odhadují „Skyjet“, kosmickou loď 28. století
23. 9. 2016 – Koncept Lexus UX přináší technologii 3D rozhraní
12. 9. 2016 – Lexus představí na autosalonu v Paříži koncept UX
5. 9. 2016 – Nový závodní speciál Lexus LC 500 se představí v roce 2017 v závodní sérii Super GT
6. 6. 2016 – Lexus LC bude k vidění na festivalu-rychlosti