AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyota Prius

Ikona mezi hybridními vozy. Opět

Toyota Prius v roce 1997 jakožto celosvětově první hybridní model pro mainstreamový trh posunula cestování automobilem na novou úroveň. Dnešek je dalším významným krokem vpřed v otázkách inteligentního návrhu a technologií: dynamičtější, hospodárnější a doposud nejtišší zbrusu nový Prius opět přepisuje definici tohoto mimořádného modelu od Toyoty.

Hlavní prvky

Inteligentní návrh
Nový Prius spojuje pokrokový návrh s nízkou spotřebou, moderními technologiemi a kvalitou. Charakteristická trojúhelníková silueta podtrhuje nízký postoj vozu, jehož mimořádně markantní exteriér zaujme i elegantními LED světly, nízkou kapotou a linií střechy nebo vertikálními skupinovými svítilnami na zádi. Moderní a technicky vyspělý interiér vylepšují materiály měkké na dotek, chladné kovové dekory nebo jedinečné detaily vyhrazené pouze modelu Prius.

Lídr mezi hybridy
Nový Prius dláždí cestu k nové epoše cestovních zážitků se zbrusu novou soustavou hybridního pohonu. Baterie nyní účinněji rekuperují energii, což znamená vyšší podíl hladké a tiché jízdy v režimu elektromobilu; nepostřehnutelné přepínání mezi režimem EV a zážehovým motorem slibuje intuitivní a dynamické zrychlování za jakékoli situace.

Verze a specifikace

Čtěte také:
Toyota Prius získala ocenění Auto Express Green Award
Nová Toyota Prius+ přináší ještě větší požitek z jízdy
Nový Prius získal pět hvězd v nezávislých bezpečnostních testech Euro NCAP
Nová Toyota Prius Plug-in Hybrid