AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

11. ročník výtvarné soutěže Toyota Dream Car Art Contest startuje

  • Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti do 15 let. Stačí, aby nakreslily své auto snů.
  • Podmínky soutěže a přihláška jsou ke stažení na www.dreamcar.toyota.cz, popřípadě jsou k dispozici také u všech autorizovaných prodejců Toyoty.
  • Uzávěrka národního kola soutěže je 31. ledna 2017.

Pro ztvárnění ideálního vozu budoucnosti neplatí v představách dětí žádná omezení. Toyota opět vyzývá všechny děti, aby popustily uzdu své fantazii a zapojily se do jedenáctého ročníku celosvětové výtvarné soutěže Dream Car Art Contest, ve které mají možnost nakreslit své auto snů.

Dnešním dnem se začínají přijímat přihlášky do národního kola celosvětové soutěže, která je každoročně bohatou směsicí pestré kreativity a průlomových nápadů. V loňském ročníku děti z celého světa poslaly do soutěže přes 855 tisíc obrázků. Z Česka jich bylo 117.

Toyota vnímá dnešní děti jako budoucí řidiče – a možná i návrháře a konstruktéry vozů budoucnosti – a uvedenou soutěž organizuje s cílem povzbudit děti k tomu, aby se zamyslely nad možnou rolí automobilů v jejich životech i lidské společnosti jako takové.

Jediné, co děti musejí pro účast udělat, je namalovat svůj automobil snů, včetně zajímavého pozadí, do kterého je tento vůz zasazen. Ke kresbě by měly děti přiložit i stručné vysvětlení, jak daný vůz vlastně funguje a proč je právě on tím nejlepším na světě. Všechny příspěvky musejí být nakresleny rukou, nikoli vytvořené na počítači. Je nezbytně nutné dodržet předepsaný rozměr papíru. Formát nesmí být větší než 400 mm x 550 mm.

Děti jsou zařazeny do tří věkových kategorií: do 8 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let; účastníci musejí mít trvalé bydliště v České republice. Pro vítězné trio jednotlivých kategorií jsou připraveny hodnotné ceny od předních výrobců spotřební elektroniky.

Tito účastníci se zároveň kvalifikují do celosvětového kola soutěže. Finalisté světového kola dostanou v roce 2017 příležitost vydat se na cestu do Japonska na slavnostní vyhlášení vítězů celosvětové soutěže.

Přihlášky jsou k dispozici ke stažení z webové stránky soutěže www.dreamcar.toyota.cz

Zde naleznete také další informace, včetně předchozích vítězných prací a kompletních podmínek soutěže „Dream Car Art Contest“. Přihlášky do soutěže jsou k dispozici rovněž u všech autorizovaných prodejců Toyota.

Toyota Dream Car Art Contest je součástí celosvětových společenských aktivit Toyoty a je otevřena pro děti z mnoha zemí a regionů. Soutěže se tak účastní děti v Evropě, Asii, Severní, Střední i Jižní Americe, Africe, Oceánii i na Středním Východě. Cílem soutěže, která se koná od roku 2004, je vytvořit příležitost pro děti, které malují obrázky svého „auta snů“ v rámci tématu „Váš sen – auto budoucnosti“. Tím se rozvíjí jejich zájem o automobily, ale děti také pochopí, že mít sen je nejen zábavné, ale i důležité.

Uzávěrka národního kola soutěže je již 31. ledna 2017.

Související články: 10. ročník výtvarné soutěže pro děti Toyota Dream Car Art Contest zná celosvětové vítěze
Toyota rozdala ceny dětským malířům – výsledky českého národního kola
10. ročník výtvarné soutěže Toyota Dream Car Art Contest startuje