AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

EUROPACORP a Lexus odhadují „Skyjet“, kosmickou loď 28. století

  • Skyjet se objeví v připravovaném výpravném vědecko-fantastickém filmu s názvem Valerian a město tisíce planet
  • Dnes byl představen první trailer na stránkách http://valerianmovie.com

Společnost Lexus dnes oznámila tvůrčí spolupráci s filmovým studiem EuropaCorp. Prvním výsledkem partnerství bude v roce 2017 velmi očekávaný vědecko-fantastický film Valerian a město tisíce planet. V hlavních rolích snímku se představí Cara Delevingne a Dane DeHaan. Společnost Lexus spolupracovala s tvůrčím týmem a podle jeho představ stvořila vizi jednomístné stíhací rakety Skyjet, která se ve filmu objeví.

Výpravný trailer, který byl dnes uveden online, nabízí fanouškům možnost prvně shlédnout část filmu. Diváci budou rovněž moci poprvé spatřit Skyjet, jak se proplétá mezigalaktickou pevností města Alfa.

Tvůrci filmu Valerian vytvořili Skyjet s cílem představit létající stroj, který na jednu stranu vychází z reality, ale současně zapadá do světa snímku Valerian, který se odehrává v 700 let vzdálené budoucnosti. Tým tvůrců se sešel s hlavním konstruktérem společnosti Lexus Takeaki Katem a jeho týmem, aby projednali včlenění uvěřitelných imaginárních technologií i současných designových prvků do konečné podoby rakety.

Design Skyjetu bude rovněž obsahovat přizpůsobenou stylizaci charakteristické masky chladiče Lexus ve tvaru „vřetene“ a bude mít podobná přední světla jako připravované kupé Lexus LC, které má být uvedeno na trh v roce 2017 a které se vyznačuje atletickým a aerodynamickým tvarem.

Snímek Valerian a město tisíce planet je nabitý hereckými hvězdami včetně takových jmen jako Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna a Kris Wu. Projekt je dosud nejambicióznějším filmem Luca Bessona a rozpočtově nejdražším evropským filmem, jaký byl kdy vyroben. Tento celovečerní film je adaptací francouzského komiksového seriálu Valerian, který napsal Pierre Christin a ilustroval Jean-Claude Mézières. Film produkuje Virginie Besson-Silla.

„Jako partnera jsme hledali značku, která je průkopníkem v oblasti inovací a technologií a která se spíše než na minulost zaměřuje na budoucnost, což Lexus splňuje,“ uvedl ke spolupráci Luc Besson.

„Jakožto fanouškům filmů a předchozích děl Luca Bessona je společnosti Lexus ctí, že může pomoci uvést Lucův sen do života,“ řekl David Nordstrom, generální manažer oddělení Global Branding Department společnosti Lexus, a dodal k vývoji stíhačky Skyjet: „Byla to pro nás velká výzva. Abychom dokázali začlenit filozofii designu a technologické inovace společnosti Lexus do tohoto projektu. Těšíme se rozvoj našeho partnerství se společností EuropaCorp a usilujeme o to, abychom v příštích letech nabídli divákům ty nejúžasnější zážitky.“

V červenci 2017, kdy je plánované uvedení filmu, chystá společnost Lexus fanouškovské akce, aby přitáhla nadšence z celého světa blíže do centra dění.

Více informací o filmu Valerian a město tisíce planet je k dispozici na:

Facebooku: https://www.facebook.com/ValerianMovie
Twitteru: https://twitter.com/ValerianMovie
Instagramu: https://instagram.com/valerianmovie/

#Valerian
Facebook: https://www.facebook.com/LexusInternational
Twitter: https://twitter.com/LexusInt
Instagram: https://www.instagram.com/beyondbylexus/
http://www.lexus-int.com/

O filmu Valerian

Vizionářský scénárista a režisér Luc Besson se nechal inspirovat klasickým komiksovým románem Valerian a Laureline a přepracoval tento ikonický zdrojový materiál do moderní, jedinečné a velkolepé sci-fi ságy. Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Na rozkaz velitele (Clive Owen) se Valerian a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. To je neustále se rozrůstající metropole, kterou obývají tisíce rozličných tvorů ze všech čtyř koutů vesmíru. Sedmnáct milionů obyvatel města Alfa se časem spojilo, aby využilo své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Bohužel ne všichni ve městě Alfa mají stejné bohulibé cíle. Dokonce se zdá, že jakési tajemné síly se chystají vše ohrozit.

O společnosti Lexus

Od svého uvedení na severoamerický trh v roce 1989 si značka Lexus vydobyla celosvětové renomé pro vozy vysoké kvality a příkladné služby zákazníkům. Společnost Lexus, která je proslulá vynikající spolehlivostí svých vozidel, je předním výrobcem luxusních hybridních vozů, které jsou spojením inovativní technologie a prvotřídního luxusu. Dosud se společnost Lexus rozšířila na více než 90 trhů po celém světě. Evoluce značky Lexus se projevuje nejen v pokrokovém designu jejích nejnovějších vozidel, ale rovněž v cíli značky učarovat příští generaci spotřebitelů – milovníků luxusu – uvědoměním, výrobky a službami, které jsou vizionářské, originální a vzrušující. http://www.lexus-int.com

O společnosti EuropaCorp

EuropaCorp je globální filmové a televizní studio, které založil vizionářský režisér, scénárista a producent Luc Besson (Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon, Pátý element, The Lady a Lucy). Společnost EuropaCorp produkovala, kromě jiných celosvětově úspěšných filmů, fenomenálně úspěšné série 96 hodin a Kurýr, jakož i celosvětový trhák Lucy. Mezi filmy chystané studiem patří Shut In, v hlavní roli s Naomi Watts; Miss Sloane, v hlavní roli s Jessikou Chastain; akční thriller Renegades, v hlavní roli se Sullivanem Stapletonem a JK Simmonsem.