AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Lexus představí na Legendách 2016 supersport LFA

  • Jediný supersportovní model LFA v Česku, jeden z 500 vyrobených kusů
  • Výkonné modely GS F a RC F testované na závodním okruhu Fuji Speedway
  • Hybridní SUV modely NX a RX
  • Autogramiáda šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha

Automobilová značka Lexus bude letos prvně k vidění na motoristické slavnosti Legendy 2016. Na třetím ročníku představí vzácný model LFA. Těchto supersportů bylo vyrobeno pouhých 500 kusů a jedná se o jediný vůz v Česku. K vidění na stánku značky budou i dynamické modely GS F a RC F s atmosférickým pětilitrovým motorem. Protipólem jim budou tiché SUV hybridní vozy RX a NX. Zájemci se mohou v sobotu od 14h zastavit pro podpis šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, jenž je tváří značky.

Legendární LFA, jehož pořizovací cena se pohybovala zhruba okolo 10 milionů korun a nyní každým rokem stoupá, zapůjčil na slavnost soukromý majitel. Bílý vůz disponuje desetiválcovým motorem o výkonu 560 koní a umí se rozjet až na 320 km/h. Tento supersport, jenž je postavený z velké části z uhlíkových vláken, vytočí motor z minimálních otáček do červeného pole otáčkoměru za neuvěřitelných 0,6 sekundy. Automobil bude k vidění po třech letech, naposledy byl vystaven v roce 2013.

LFA budou na stánku dělat společnost další silné stoje. Za jejich vývojem a konstrukcí stojí ten samý tým inženýrů a designérů. Jedná se o modely GS F a RC F, které jsou vybaveny atmosférickými agregáty V8 5,0 litru o výkonu 477 k. Samotné písmeno F v jejich názvu reprezentuje závodní okruh Fuji Speedway, kde se každý z těchto vozů s označením F vyvíjí a následně testuje. RC F bylo představeno v roce 2014 a GS F pak na podzim 2015.

Protipólem zvučných motorů budou na stánku tiché hybridy. Právě pro pohodlí a luxusní ticho patří hybridní SUV modely NX a RX mezi nejprodávanější vozy značky. RX je osvědčeným bestsellerem a jeho nová čtvrtá generace přišla na český trh na počátku tohoto roku. Vystavený model RX 450h skrývá pod kapotou agregát 3,5 litru V6 s přímým vstřikováním paliva. Celkový výkon hybridního ústrojí (motor v kombinaci s elektromotorem) pak činí 230 kW (313 k). Přitom má průměrnou spotřebu paliva od 5,2 litru/100 km a dosahuje ve své třídě rekordně nízkých emisí CO2 na úrovni od 120 g/km. To jsou hodnoty, kterých si jeho majitelé velmi cení.

Jedním ze spokojených řidičů vozu Lexus je i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který se na Legendách 2016 na stánku značky objeví. Zájemci o jeho podpis se pro něj budou moci zastavit na autogramiádě v sobotu 11. června od 14h.

Třetí ročník motoristické slavnosti Legendy 2016 se koná o víkendu 11. – 12. června 2016 v areálu Psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích.