AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyotě se v Česku daří, v prvním čtvrtletí nárůst objednávek o 32 %

  • Celkem 1 527 objednávek uzavřeli zákazníci za první tři měsíce, což představuje meziroční nárůst o 32 %
  • Největší nárůst objednávek je na modely Auris Hybrid TS (+178 %), Corolla (+89%), Yaris Hybrid (+84 %) a RAV4 (+48 %)
  • Objednávky hybridních modelů meziročně vzrostly o 394 % a to zejména díky nové Toyotě RAV4 Hybrid

Společnost Toyota Central Europe – Czech (TCE CZ) dnes oznámila, že za první čtvrtletí roku 2016 zákazníci uzavřeli celkem 1 527 objednávek, což představuje meziroční nárůst o 32 %. Z toho 316 bylo na hybridní modely, které zejména díky nové Toyotě RAV4 Hybrid zaznamenaly nárůst o 394 %.

Máme za sebou výborný vstup do nového roku. Pokud bychom zákaznické objednávky za první čtvrtletí přepočítali na velikost trhu, pak by Toyota měla podíl 2,4 %. Podle registrací to ale bylo jen 1,8 %,“ říká k číslům Martin Peleška, ředitel českého zastoupení Toyoty, a doplňuje: „Letos nás čekají další novinky v podobě nové generace nezničitelného pick-upu Hilux či úplně nové modely Proace a C-HR. Proto věřím, že pozitivní trend bude pro Toyotu pokračovat i po celý zbytek roku.“

Největší nárůst objednávek zaznamenaly modely Auris TS Hybrid (+178 %), Corolla (+89 %), Yaris Hybrid (+84 %) a RAV4 (+48 %). Právě u tohoto SUV modelu si více zákazníků vybralo jeho hybridní verzi. Pro ni se rozhodlo 183 osob, oproti tomu jen 142 klientů zvolilo model s benzinovým či dieselovým motorem.