AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

V petrohradském závodu Toyoty byla zahájena výroba modelu RAV4

22. srpna sjela z výrobní linky petrohradského závodu historicky první Toyota RAV4

Investice potřebné k navýšení výrobní kapacity a uvedení modelu Toyota RAV4 dosáhly objemu 9,7 mld. ruských rublů

Výrobní závod stále přijímá nové zaměstnance. Díky postupnému nárůstu objemu výroby v příštích měsících vznikne cca 800 nových pracovních míst.

Dne 22. srpna byla ve výrobním závodu automobilky Toyota v Petrohradu spuštěna výroba Toyoty RAV4 poslední generace. Stala se tak druhým modelem, který se zde vyrábí. Model Camry sjíždí z petrohradské výrobní linky od roku 2007. Toyota RAV4 ruské výroby bude určena pro ruský, kazašský a běloruský trh.

Rozhodnutí spustit výrobu Toyoty RAV4 v petrohradském závodu Toyota padlo v roce 2013 v návaznosti na úspěšné prodeje tohoto modelu v Rusku. Toyota RAV4 byla v roce 1994 průkopníkem, jenž vytvořil zbrusu nový automobilový segment. Od svého uvedení na ruský trh v roce 2002 si mezi místními zákazníky vydobyla velmi dobrou pověst. Po několik let zde byla lídrem trhu v kategorii kompaktních SUV a navíc se v Rusku stala jedním z nejlépe prodávaných modelů Toyota napříč všemi kategoriemi.

Tento projekt je důkazem důvěry v práci našich zaměstnanců a uznáním jejich úsilí. Uvedení druhého modelu jsme důkladně připravovali tři roky, a nyní tak můžeme s radostí oznámit zahájení nové životní etapy našeho závodu a současně zákazníkům nabídnout velmi kvalitní vůz Toyota RAV4,“ řekl k zahájení výroby výkonný ředitel pro výrobu společnosti Toyota Motor LLC Jošinori Macunaga.

Mimořádná kvalita modelu Camry z petrohradského závodu Toyota je již dobře známa. Podle analytiků agentury Autostat, sledujících zůstatkovou hodnotu automobilů, se v roce 2016 tento vůz umístil jako první mezi modely střední třídy. V ruské verzi soutěže Auto roku byla Toyota Camry po několik let opakovaně označována za vítěze kategorie business. Tatáž pověst ohledně kvality provázela i přípravy na uvedení modelu RAV4, přičemž v rámci školení zaměstnanců se realizovalo na 450 výjezdů do Japonska.

Při přípravách před zahájením výroby Toyoty RAV4 byla výrobní kapacita petrohradského závodu Toyota na konci roku 2015 úspěšně zdvojnásobena z 50 na 100 tisíc vozů ročně. Investice potřebné k navýšení výrobní kapacity a uvedení nového modelu dosáhly objemu 9,7 mld. ruských rublů.

V souvislosti s tímto druhým modelem probíhá v petrohradském závodu Toyota nábor dalších zaměstnanců. S postupným nárůstem objemu výroby v několika příštích měsících vznikne zhruba 800 nových pracovních míst.

Spuštění výroby modelu RAV4 v petrohradském závodu Toyota je klíčem k trvale udržitelnému rozvoji Toyoty v Rusku a současně naším příspěvkem k posílení ekonomiky v rámci regionu i celého Ruska,“ uvedl prezident Toyota Motor LLC Hidenori Ozaki a doplnil: „Úspěšná realizace plánů naší společnosti ohledně spuštění výroby druhého modelu potvrzuje naši snahu podporovat rozvoj automobilového průmyslu v Rusku a nabízet produkty, které přesně odpovídají potřebám ruských zákazníků. O budoucím úspěchu Toyoty RAV4 v Rusku jsme plně přesvědčeni.“