AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

10. ročník výtvarné soutěže pro děti Toyota Dream Car Art Contest zná celosvětové vítěze

Společnost Toyota Motor Corporation vyhlásila vítěze desátého ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti Auto snů (Toyota Dream Car Art Contest). Zlaté ocenění získaly děti z Thajska a Brazílie. Vyhlášeni byli rovněž vítězové online hlasování.

Českou republiku ve světovém finále reprezentovalo devět obrázků. Jednalo se vždy o tři nejlepší výtvarné práce z jednotlivých kategorií. Bohužel v celosvětové konkurenci se žádná neumístila. Slavností akce pořádaná v tokijské čtvrti Koto v centru Mega Web tak proběhla bez české účasti.

Soutěž Auto snů (Toyota Dream Car Art Contest), pořádaná již od roku 2004, umožňuje dětem z celého světa rozvíjet jejich zájem o automobily a pomáhá jim pochopit, jak důležité je mít sny a radost z nich.

Díky podpoře a spolupráci dětí z celého světa, které kreslí své obrázky a zasílají je do soutěže, stejně tak jako distributorů a partnerských společností, které organizují lokální soutěže v příslušných zemích nebo regionech, oslavila tato soutěž v roce 2016 již desetileté výročí své existence.

V letošním roce bylo do soutěže zasláno 855 371 příspěvků z 81 zemí a regionů celého světa. Od října 2015 do března 2016 se po celém světě konaly národní soutěže, přičemž o vítězích rozhodlo světové finále pořádané letos v dubnu v Japonsku. Posouzení zaslaných příspěvků a výběr vítězů byl svěřen externím odborníkům z oblasti umění a specialistům z automobilového průmyslu, pod dozorem předsedy sboru rozhodčích, kterým byl prezident Akio Toyoda.

Vítězové jednotlivých kategoriích z celosvětového finále:

Kategorie dětí do 7 let — Zlatá cena

Název:
Auto Dinosaurus – strážce země
Autorka: Phakwaran Kaewkhao (Thajsko, 7 let)
Co obrázek představuje: Automobil s krkem dlouhým jako dinosaurus zachraňuje přeživší při požáru.

Kategorie dětí ve věku 8 – 11 let – Zlatá cena

Mé auto je novým domovem korálových útesů
Název: Mé auto je novým domovem korálových útesů
Autorka: Jarupitchaya Malakul (Thajsko, 11 let)
Co obrázek představuje: Automobil, který se stává úkrytem pro korálové útesy a chrání korály před znečištěním.

Kategorie dětí ve věku 12 – 15 let – Zlatá cena

Strom moudrosti proměňuje skutečnost
Název: Strom moudrosti proměňuje skutečnost
Autorka: Gabriele Castro de Sousa (Brazílie, 15 let)
Co obrázek představuje: Automobil, který má odvahu a moudrost lva. Přináší přírodu blíže k lidem a nastoluje harmonii a klid.

Další udělená ocenění:

Cena prezidenta Akia Toyody
Auto přátelství
Název: Auto přátelství
Autorka: Elinkanika Phat (Kambodža, 6 let)
Komentář prezidenta Toyody: „Auto přátelství“, které jsem vybral k udělení Ceny prezidenta Akia Toyody, mne zaujalo svým zasazením o lásku a přátelství, stejně tak jako myšlenkou jeho pohonu na poctivost. Tento kousek ve mně vzbuzuje pocity, že i když je doba zlá, dokážeme všechny obtíže překonat tím, že se vzájemně podělíme o sílu a sjednotíme ducha s rodinou a přáteli.

Cena za technický nápad

Auto záchranář
Název: Auto záchranář
Autor: Nattapol Komalarajun (Thajsko, 11 let)
Komentář prezidenta Toyody: Cena za technický nápad se uděluje příspěvku, jenž nejvíce inspiroval pracovníky výroby vozů Toyota (vybírá výkonný viceprezident Mitsuhisa Kato). Na základě původního výkresu byl tento příspěvek naší Divizí výroby prototypů reprodukován do podoby modelu. Navrhla jej tak, aby se paže a nohy tohoto automobilu mohly pohybovat.

Cena „Musím se usmívat“

Píseň míru
Název: Píseň míru
Autor: Cagin Akay Yazici (Turecko, 9 let)
Komentář prezidenta Toyody: Na oslavu desetiletého výročí naší soutěže jsme se rozhodli ustanovit novou cenu, kterou jsme nazvali „Musím se usmívat!“ Smyslem této ceny je dále zatraktivnit výtvarné práce díky většímu zásahu napříč veřejností a možnosti aktivně se účastnit hlasování. O ceně „Musím se usmívat!“ hlasuje veřejnost prostřednictvím oficiálních webových stránek Toyota.

Více o soutěži se dozvíte zde.

Čtěte také:
Toyota rozdala ceny dětským malířům
10. ročník výtvarné soutěže Toyota Dream Car Art Contest startuje