AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Automobily Toyota jsou nejspolehlivější značkou podle institutu TÜV

Nezávislá organizace TÜV věnující se technickým kontrolám a testům spolu s časopisem Auto Bild vyhodnotili značku Toyota jako nejspolehlivější na německém trhu. Celkem 14 umístění v nejlepší desítce svědčí o něčem mimořádném.
TÜV Report 2016 má jasného vítěze. Japonská Toyota nabízí hned 7 modelů v první pětce žebříčku spolehlivosti v různých věkových kategoriích. Mimořádně nízký počet servisních zásahů a závad jasně ukázal, jaká značka aut svým řidičům nejméně vyprázdní kapsu.
Model Prius získal druhé místo hned ve dvou věkových kategoriích vozů.

Model Prius bude pro vaše rodinné výlety jeden z nejlepších a nejspolehlivějších společníků. Získal druhé místo v kategorii vozů 6 až 7 let starých. Na druhém místě je i v kategori vozů starých 8 až 9 let. Modely Auris a Yaris získaly páté šesté místo v kategorii vozů stáří 6 až 7 let. Ve věkové kategorii 8 až 9 let pak vynikající výsledky značky potvrdily Verso na čtvrté pozici, resp. RAV4 na šestém místě, sedmý Yaris a desátá Corolla.

I v kategorii 10 až 11 let Toyota prokázala, že věk není z pohledu spolehlivosti žádnou překážkou, neboť mezi sedmi nejlepšími se objevilo hned pět modelů této značky. Pódiové umístění si vybojovaly Verso a RAV4 (druhé a třetí místo), za nimiž těsně následoval čtvrtý Avensis. Šestá a sedmá příčka pak připadla modelům Corolla a Yaris. I s novějšími vozy Toyota zabodovala, a to díky modelu Yaris na devátém místě ve věkové kategorii 2 až 3 roky.

Čtěte také: