AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Dvojité vítězství pro Toyotu v německém průzkumu J.D. Power 2016

  • V Německu má nejspokojenější klienty Toyota, kvalita služeb u maloobchodních prodejců a servisů byla zjišťována u více než 15 000 majitelů aut
  • Toyota Auris má nejvíce spokojených zákazníků mezi majiteli vozů segmentu C

Vítězství nad 30 konkurenty

Toyota má v Německu nejvíce spokojených zákazníků se servisem. Japonský výrobce automobilů se umístil na prvním místě žebříčku průzkumu J.D. Power Report 2016 v rámci Indexu spokojenosti zákazníků (Customer Service Index – CSI). V něm porazil přes 30 hodnocených značek. S hodnotou indexu 77,2 % zvítězila Toyota před ostatními výrobci s většími objemy prodejů i před konkurenty z kategorie prémiových vozů.

Průzkum CSI hodnotí spokojenost zákazníků s maloobchodními prodejci a servisy. Respondenti hlasovali v pěti kategoriích, které zahrnovaly veškeré aspekty vlastnictví vozu od předání vozu až po kvalitu servisu. Zkušenosti zákazníků se servisem a jeho provedením mají významný dopad na věrnost majitelů vozů ke konkrétnímu prodejci a ke značce celkově. Z těch zákazníků, kteří sami sebe označili za „velmi spokojené“ se službami, by 82 % chtělo využívat služby i v budoucnu. Toto procento se snižuje o celou čtvrtinu na 60 % u zákazníků, kteří sami sebe označili jen za „spokojené“.

Rozhodnutí o nákupu nového vozu významně ovlivňují předchozí zkušenosti se servisem. Téměř tři čtvrtiny všech zákazníků, kteří jsou velmi spokojeni s předchozím servisem, potvrdily svůj záměr zakoupit, nebo pořídit si na leasing další vozidlo stejné značky.

Auris dělá štastné řidiče

Nejspokojenější jsou majitelé Toyoty Auris. Tento kompaktní vůz obsadil první místo mezi řidiči v průzkumu spolehlivosti automobilů (Vehicle Dependability Study – VDS) v rámci segmentu C.

J.D. Power Report 2016 prováděl průzkum mezi 15 453 řidiči v Německu prostřednictvím online pohovorů, kdy se dotazoval na zkušenosti s jejich vozy, jichž jsou vlastníky po dobu zhruba dvou let. V rámci studie VDS byla hodnocena kvalita, spolehlivost, atraktivita vozidel a náklady na jejich údržbu. Toyota Auris si s 84 body zajistila jasné vítězství v segmentu C.

Kompletní výsledky studie jsou k dispozici ve zprávě ze dne 27. července 2016 časopisu AUTO TEST, vydání 05/2016. K dispozici je zde.