AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

GT86 Cup v roce 2017 představí novou podobu vozů

Pohárová soutěž GT86 Cup pořádaná společností TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) v rámci zahájení páté závodní sezóny 25. března 2017 nabídne vůz s novým vzhledem, aktualizovaná pravidla, atraktivní ceny a nižší registrační poplatek.

Pohárová soutěž GT86 Cup, pořádaná jako součást oblíbené závodní série VLN na severní smyčce okruhu Nürburgring, si již vydobyla pověst jednoho z cenově nejvýhodnějších závodních podniků. Nyní TMG tuto soutěž podrobila dalším úpravám ve snaze nalákat ještě širší pole závodních jezdců.

Od počátku roku 2017 se účastníci mohou těšit na cenově výhodnější balíček, jehož součástí je nižší registrační poplatek: pouhých 1000 eur pro přihlášky podané do 30. ledna 2017, resp. 1800 eur v pozdějším termínu.

Úspěch bude opět po zásluze odměněn, a to cenami v objemu přes 50 tis. eur za finální umístění v rámci šampionátu, včetně ceny 20 tis. eur pro vítězný tým a 12 tis. eur pro finalistu na druhém místě. Tým na třetím místě obdrží 8 tis. eur a čtvrtý v pořadí pak 5 tis. eur.

Aktualizované předpisy umožňují vyšší míru flexibility, včetně výpočtu finálního umístění na základě bodů získaných v osmi z devíti závodů v souladu se zpětnou nominací týmu. Díky dvěma bodům za první startovní pozici by se měla zvýšit atraktivita i samotných kvalifikací.

Další motivací je nová partnerská spolupráce se společností BRM Chronographes. Mistři řemesla z BRM vytvoří kvalitní zakázkové hodinky odkazující na aktivity TMG v oblasti motoristického sportu. Po jednom kusu takového chronometru poté darem získá majitel a piloti vítězného týmu celého poháru.
2

Další novinkou soutěže GT86 Cup je zařazení závodu 24 hodin Nürburgringu v termínu 27.-28. května. Ačkoli se nebude jednat o závod s bodovým ohodnocením, TMG nabídne speciální pobídky a ceny, aby podpořila účastníky pohárové soutěže i v rámci jednoho z nejklasičtějších vytrvalostních závodů světa.

V roce 2017 bude vylepšena i praktická podpora přímo na trati:
v rámci všech devíti pohárových závodů i vytrvalostního závodu 24 hodin Nürburgringu budou standardně zajištěny efektivní dodávky náhradních dílů a rychlá technická podpora. Podobnou službu nabídne i dodavatel pneumatik Pirelli, oficiální partner poháru, který zajistí prvotřídní podporu a zkušenosti, aby všichni účastníci maximálně zužitkovali potenciál svých vozů CS-Cup za jakýchkoli podmínek.
Do pohárové soutěže se v závodní sezóně 2017 zapojuje další oficiální partner Ravenol, jenž bude jako sponzor dodávat špičkové oleje a maziva pro všechny vozy CS-Cup.

Typickým znakem pohárové série i nadále zůstává faktor zábavy, pozoruhodná spolehlivost a nízké náklady. Nově příchozí účastníci se navíc pochlubí i novou podobou svých vozů. Všechny nové vozy CS-Cup budou mít modernizovaný exteriér sériově vyráběných modelů Toyota GT86. Stávajícím účastníkům bude nabídnuta technická podpora při modernizaci jejich vlastních vozů.

Pokud se účastník přihlásí do soutěže GT86 Cup, může si Toyotu CS-Cup zakoupit za cenu 45 900 euro (plus DPH). Zájemci z Německa navíc mohou využít výhodné podmínky financování prostřednictvím společnosti TOYOTA Kreditbank.

„Ze série GT86 Cup v závodní sezóně 2017 mám ohromnou radost. Zlepšili jsme náš nabídkový paket pro nové i stávající účastníky a již zaznamenáváme podstatný nárůst zájmu. V sezóně 2017 budeme mít nové týmy a pilně pracujeme na získání dalších přihlášených účastníků,“ říká Nico Ehlert, Principal Engineer Customer Motorsport, a dodává: „Již se nemohu dočkat, až se zformuje kompletní startovní listina a začneme sledovat soupeření nových i stávajících týmů. Jsem si jistý tím, že to bude skvělá sezóna, nabitá dějem a napětím jako vždy. Rád bych poděkoval našim stávajícím týmům za jejich loajalitu a současně uvítal nové účastníky a partnery pro rok 2017. Pevně věřím, že nás čeká úspěšná a pozoruhodná závodní sezóna soutěžní série GT86 Cup.“

Čtěte také:

Nová Toyota GT86 zůstává věrná svým zásadám
TOYOTA GT86 V MODELOVÉM PROVEDENÍ 2017
V Česku se uskuteční první evropský sraz majitelů vozů Toyota GT86 a AE86
Celosvětová premiéra koncepčního modelu Toyota GT86 Shooting Brake