AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Lexus a hvězda filmu Valerian Dane Dehaan představují v Miami letoun „SKYJET“

Skyjet se objeví ve sci-fi filmu režiséra Luca Bessona „Valerian a město tisíce planet“

Dane DeHaan, hlavní hvězda filmu Valerian a město tisíce planet, včera odhalil repliku klíčového stíhacího letounu ze zmiňovaného filmu. Jednomístný Skyjet, poprvé představený v rámci tzv. imerzivní prezentační akce v Miami, je ukázkou toho nejlepšího z dílny značky Lexus.

Letoun Skyjet vytvořil štáb filmu Valerian s ambicí ukázat reálně existující dopravní prostředek, který však zapadne do světa filmu Valerian, jehož děj se odehrává ve 28. století. Tvůrci filmu spolupracovali s návrháři automobilky Lexus, aby se v konečné podobě vesmírného plavidla Skyjet odrazily současné designové prvky, odvozené od dnešních ikonických modelů.

Ve finálním návrhu se odráží upravená verze charakteristické „vřetenovité“ masky chladiče Lexus a ztvárnění světlometů připomínajících zdroje z netrpělivě očekávaného kupé Lexus LC, to vše zabalené do sportovní aerodynamické karoserie. Při návrhu interiéru konceptu se tým tvůrců filmu Valerian inspiroval i posledními výsledky technického vývoje na poli umělé inteligence a vyspělých uživatelských rozhraní. Součástí scénáře je kromě toho smyšlená energetická kapsle budoucnosti, která se inspiruje výsledky automobilky Lexus v oblasti pokrokových technologií vodíkových palivových článků. První snímky plavidla byly odhaleny v listopadu 2016, stejného dne, kdy byl poprvé uveřejněn úvodní trailer k filmu.

„Vždy jsem toužil spolupracovat s Lucem Bessonem, protože ve svých filmech ladí k dokonalosti i ten poslední detail a realizuje scénáře tak, aby maximálně podněcovaly lidskou fantazii,“ říká k premiéře Dane DeHaan a dodává: „Skvělým příkladem tohoto přístupu je spolupráce s automobilkou Lexus na stíhačce Skyjet, neboť impozantní scény zachycující Valerianovy honičky ve Skyjetu budou jistě patřit k nejopojnějším okamžikům celého filmu.“

Odhalení repliky bylo zařazeno do pozoruhodné světelné show, po níž vystoupil Dane, aby pohovořil o natáčení filmu se Skyjetem a společné práci s další hvězdou Carou Delevingne a režisérem Lucem Bessonem.

„Když s námi Luc poprvé hovořil o své vizi k filmu Valerian, bylo zřejmé, že stejně jako my má ambice překračovat hranice obvyklého a vytvářet úžasné zážitky. Bylo nesmírně zajímavé pomáhat mu s představami vnějšího ztvárnění a použitých technologií plavidla Skyjet z pohledu automobilky Lexus,“ komentuje spolupráci Spiros Fotinos, vedoucí globálního marketingu značky Lexus, a pokračuje: „Kromě toho, že se naše značka stala součástí neuvěřitelného příběhu, jsme si užili nevěřícné pohledy našich návrhářů a konstruktérů, když jsme jim oznámili, že budou pracovat na kosmické lodi!“

Automobilka Lexus se v příštích sedmi měsících chystá pořádat několik akcí, v jejichž rámci dostanou filmoví fanoušci z celého světa příležitost lépe se seznámit s filmem Valerian ještě před jeho uvedením do kin v červenci 2017.

Další informace o filmu VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET naleznete na:
Facebook: https://www.facebook.com/ValerianMovie
Twitter: https://twitter.com/ValerianMovie
Instagram: https://instagram.com/valerianmovie/
#ValerianSKYJET #LexusLens

O FILMU VALERIAN
Film vycházející z ikonického komiksového seriálu Valerian a Laureline dokázal vizionářský scénárista a režisér Luc Besson posunout do moderní, jedinečné a výpravné ságy v duchu sci-fi. Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území, jejichž úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Na rozkaz velitele Filitta (Clive Owen) se oba dva vydávají na misi do mezigalaktického města Alpha, neustále rostoucí metropole plné obrovského množství tvorů ze všech koutů vesmíru. Sedmnáct milionů obyvatel žilo dlouhá léta pospolu a společně sdílelo své dovednosti, technologie a zdroje, ve prospěch všech. Bohužel ne všichni to vidí stejně a někde v pozadí se začíná schylovat k velkému nebezpečí.

Čtěte také:
13. 1. 2017 – Lexus RC F GT3 bude v roce 2017 závodit v kategorii GT3
11.11. 2016 – EUROPACORP a Lexus odhadují „Skyjet“, kosmickou loď 28. století
23. 9. 2016 – Koncept Lexus UX přináší technologii 3D rozhraní
12. 9. 2016 – Lexus představí na autosalonu v Paříži koncept UX
5. 9. 2016 – Nový závodní speciál Lexus LC 500 se představí v roce 2017 v závodní sérii Super GT
6. 6. 2016 – Lexus LC bude k vidění na festivalu-rychlosti