AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Nejbezpečnější MPV roku 2010

Toyota Verso byla organizací Euro NCAP označena za nejbezpečnější MPV roku 2010

test bezpečnosti Toyota Verso Euro NCAP 2010Organizace Euro NCAP (zkr. European New Car Assessment Programme) zveřejnila 27. ledna seznam nejbezpečnějších vozů roku 2010. Mezi desítkou nových modelů testovaných organizací Euro NCAP ve třídě MPV se Toyota Verso umístila na nejvyšším místě. První pozice v tomto případě znamená, že Toyota Verso dosáhla nejlepšího celkového skóre ve všech čtyřech oblastech hodnocení Euro NCAP a současně výrazně předčila definované limity pro udělení pěti hvězdiček v celkovém hodnocení bezpečnosti.

Jak již bylo oznámeno v březnu loňského roku, model Toyota Verso získal maximální pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP platných pro rok 2010. Verso dosáhlo výsledku 89 % za ochranu dospělých cestujících, 75 % za ochranu dětských pasažérů, 69 % za ochranu chodců a 86 % za podpůrné bezpečnostní systémy.

Nové předpisy Euro NCAP byly zavedeny v únoru 2009. Jedná se o první krok třífázového programu, v jehož rámci se v letech 2010 a 2012 zavádějí přísnější pravidla pro crash testy. Velkou změnou tohoto programu jsou výrazně přísnější požadavky na ochranu chodců v případě nehody, kdy k pětihvězdičkovému ohodnocení bylo v roce 2009 nezbytné dosáhnout skóre 25 %, posléze 40 % v roce 2010 a 60 % v roce 2012. S výsledkem 69 % pak model Verso již dnes plní požadavky přísných zkušebních cílů platných pro rok 2012.

V letech 2010 a 2012 se zároveň zpřísňují i nároky na ochranu dospělých i dětských cestujících, a tak k dosažení pětihvězdičkového ohodnocení musí vůz dosáhnout vynikajících výsledků ve všech čtyřech kategoriích.

V roce 2009 dosáhly maximálního ohodnocení modely iQ, Avensis i Prius. Toyota Verso byla jedním z prvních modelů, který získal pět hvězdiček v rámci přepracovaných, velmi náročných podmínek nárazových testů Euro NCAP platných pro rok 2010.

Výsledek testu si můžete prohlédnout zde:

Test bezpečnosti Euro NCAP Toyota Verso