AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Test bezpečnosti Toyota Auris

toyota-auris 2013Jistě jste slyšeli o novém vozu Toyota Auris, který je „připraven na všechno“. Tato designová filozofie nám zvýrazňuje jeho dynamické tvary, které jsou se srovnáním s předešlými verzemi znát již na první pohled.

Atmosféra v interiéru vozu je velmi příjemná díky kvalitně zpracovaným materiálům se špičkovou povrchovou úpravou. Dynamický zážitek z řízení zajišťuje lepší pozice za volantem, tuhá karoserie, zvětšená kola a optimálně rozložená hmotnost na obě nápravy.

Bezpečnostní prvky

Auris je vybaven 7 SRS airbagy pro maximální bezpečnost pasažérů. Systém VSC aplikuje brzdnou sílu na příslušné kolo a zmírní tak výkon motoru, aby se vozidlo nedostalo do smyku a vůz si zachoval svou stabilitu.

Brzdné systémy ABS, EBD a BA zajišťují vyváženou brzdnou sílu na přední a zadní kola, pomáhají vyhnout se překážkám, zatímco dobrzďujeme. BA automaticky rozpozná nouzové brzdění, a proto když je třeba, zvýší svou brzdnou sílu.

V hodnocení testu bezpečnosti EuroNCAP (nezávislý test bezpečnosti podporovaný pěti evropskými vládami, Evropskou komisí a automobilistickými a spotřebitelskými organizacemi v Evropě) získala Toyota Auris  5 hvězdiček. Při celkových 35 bodech je jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě. Napomáhá tomu vysoká technická kvalita, a precizní dílenské zpracování vozu.
Test bezpečnosti EuroNCAP Toyota Auris (PDF)

Oficiální stránky testu