AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyota Mirai má další ekologické ocenění – tentokrát z Rakouska

Vodíková raketa od Toyoty, model Mirai získává čím dál větší ohlasy mezi auto – moto žurnalisty i mezi laickou veřejností. Sbírá také jedno ocenění za druhým. Posledním přírůstkem je cena rakouského autoklubu ARBÖ, který Toyotě Mirai přiděl velmi prestižní ekologické ocenění „Environmental Award 2015 “. Slavnostní večer předání ocenění proběhl ve Vídni. Mira zde získal titul v kategori „současné pokrokové ekologické technologie“.

Mirai je klíčový model automobilky Toyota při uskutečňování její vize přinášet nové automobily s vysokou přidanou hodnotou a při zachování tzv. „udržitelné mobility“. Mirai je modelem, který umožní svým majitelům cestovat svobodně, komfortně a ekologicky.
Automobilový průmysl v následujících 100 letech bude řešit akutní nedostatek surovin pro výrobu pohonných hmot. Mirai je takovým průkopníkem, protože umožnil dostat auto na vodíkový pohon mezi masové počty uživatelů.

Mrkněte do naší fotogalerie

Mirai se nechlubí pouze špičkovými technologiemi unikátních palivových článků. K přírodě je mnohem ohleduplnější než jakýkoliv jiný typ vozu a řidičům přináší pocit radosti za volantem. Unikátní futuristický desing nové Toyoty Mirai snad nikoho nenechá chladným.

Rakouský autoklub ARBÖ ocenil již dříve jiný model automobilky Toyoty. Tímto premiantem byla Toyota Prius v roce 1999, která tehdy přišla s technologií hybridního pohonu, do té doby nevídané věci. V roce 2012 dostal jiné další ocenění model Prius Plug-in Hybrid.