AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyota předala Mezinárodnímu olympijskému výboru první hybridní vozy

  • Společnost Toyota Motor Corporation v roce 2015 uzavřela sponzorskou dohodu s Mezinárodním olympijským výborem (MOV), a stala se tak oficiálním partnerem olympijských her.
  • Od roku 2017 bude Toyota spolupracovat s MOV, organizačními výbory olympijských her a národními olympijskými výbory po celém světě v rámci poskytování řešení trvale udržitelné mobility.
  • Vedení MOV ve švýcarském Lausanne převzalo zbrusu novou flotilu hybridních automobilů značek Toyota a Lexus.

Společnosti Toyota Motor Europe (TME) a Toyota Switzerland (TAG) dnes dodaly flotilu hybridních vozů Toyota a Lexus vedení Mezinárodního olympijského výboru, coby symbolický krok k zahájení celosvětové spolupráce automobilky Toyota v roli oficiálního partnera olympijských her. Předání vozů se uskutečnilo ve švýcarském Lausanne za účasti prezidenta MOV Thomase Bacha a Philippa Rhomberga, generálního ředitele společnosti Toyota Switzerland.

Počínaje rokem 2017 bude automobilka Toyota spolupracovat s Mezinárodním olympijským výborem, příslušnými organizačními výbory olympijských her a národními olympijskými výbory po celém světě v rámci zajišťování trvale udržitelné mobility, napomáhajících k bezpečnější a hospodárnější mobilitě, včetně inteligentních dopravních systémů, systémů řešení městské dopravy a systémů komunikace mezi vozidly. Dohoda o spolupráci automobilky Toyota a MOV v kategorii „mobilita“ byla uzavřena až do konce roku 2024. Součástí dohody jsou vozidla, služby mobility a řešení pro zajišťování mobility.

Předaná vozidla přinášejí nejmodernější hybridní technologie, které spojují výhody zážehových motorů a elektromotorů k zajištění nízkoemisní dopravy celému vedení MOV.

„Na naše partnerství s MOV jsme velmi pyšní a osobně bych rád poděkoval prezidentu MOV Thomasi Bachovi i jeho týmu za to, že přispěli k realizaci tohoto nového projektu. Jejich vize budování lepšího světa prostřednictvím sportu dokonale ladí s filozofií automobilky Toyota,“ řekl Philipp Rhomberg, generální ředitel společnosti Toyota Switzerland, a dodal: „Každý den se ze všech sil snažíme poskytovat všem lidem stále lepší řešení mobility prostřednictvím odpovídajících vztahů, týmové práce a úsilí o neustálé zlepšování – přesně v duchu programu Toyota Way.“

Po převzetí vozů prezident MOV Thomas Bach uvedl: „Toto je další krok našeho nesmírně zajímavého partnerství. Těší mě zejména nové hybridní vozy, které opět jednoznačně ukazují na zasazení MOV o trvalou udržitelnost. Rád bych poděkoval panu Akio Toyodovi za jeho velké osobní zasazení, panu Rhombergovi a jeho týmu zde ve Švýcarsku, a samozřejmě také flotilovému týmu společnosti Toyota Motor Europe z Bruselu za jeho podporu při realizaci tohoto programu.“
Uvedenou partnerskou spolupráci Toyota využije k prezentaci ducha olympijských her v rámci každodenních podnikatelských aktivit.

Při ohlašování partnerství v březnu roku 2015 se prezident společnosti Toyota Motor Corporation Akio Toyoda vyjádřil: „Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom naplnili novou roli partnera programu olympijských her a dostáli důvěře, kterou v nás Mezinárodní olympijský výbor vložil. Rozšíření kategorií partnerů olympijských her o oblast mobility je významným uznáním pro celé naše odvětví. Pod touto olympijskou vlajkou dnes opět potvrzujeme význam sportu pro spojování lidí. A zasaďme se společně o budování lepšího světa prosazováním sportů v olympijském duchu přátelství, solidarity a fair play.“