AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyota spustila v Japonsku projekt zaměřený na dopravní bezpečnost

Společnost Toyota Motor Corporation zahájila 48. ročník podzimní kampaně Dopravní bezpečnosti Toyota1 spuštěním nového projektu na podporu dopravní bezpečnosti s označením City Firefly (Městská světluška). Projekt byl zahájen 6. září v prefektuře Aiči a následně (od 21. září) u všech prodejců Toyota po celém Japonsku.

V Toyotě, která se snaží zabránit smrtelným dopravním nehodám a eliminovat srážky na silnici, patří automobilová bezpečnosti mezi jednu z nejvyšších priorit. Koncem letošního května Toyota učinila další krok v rámci firemní komunikační kampaně „WHAT WOWS YOU“ (Co vás ohromuje), která staví na vizi vytváření „faktoru ohromení“ (zkušeností a blízkým vztahem) pro lidi z celého světa. Jedním z témat této kampaně je vedle sportu a technologií také dopravní bezpečnost.

Toyota se v minulých letech věnovala činnostem, jejichž smyslem bylo vzdělávat širokou veřejnost v otázkách dopravní bezpečnosti, a to v rámci obecného úsilí budovat povědomí o automobilové bezpečnosti. Jedná se například o semináře bezpečné jízdy se zdůrazněním významu bezpečného chování za volantem nebo školní akce dopravní bezpečnosti zaměřené na menší děti a jejich zákonné zástupce.

V letošní kampaň nazvané City Firefly (Městská světluška) se Toyota zaměří na lepší osvětlení temných ulic, které má pomoci jako prevence výskytu dopravních nehod. Projekt bude zahrnovat opatření ke zvýšení bezpečnosti chodců, zejména večer a v noci, kdy pravděpodobnost dopravních nehod roste. Součástí těchto opatření je např. používání dálkových světel při řízení2, aby byly osvětleny i ty vzdálenější úseky vozovky, kam paprsek potkávacích světlometů nedosáhne. Řidič se tak za jízdy po setmění může spolehnout na širší výhledové pole. Dalším opatřením je apel na chodce, aby nosili oblečení s prvky z reflexních materiálů, a napomohli tak ke své snadné identifikaci ze strany řidičů. Na nových webových stránkách se budou používat jedineční maskoti, kteří najdou uplatnění i na informačních letácích, reflexních prvcích a v brožurkách, o jejichž šíření se postarají i prodejci.

Prefektura Aiči již třináctým rokem za sebou vykazuje v průměru nejvyšší počet smrtelných nehod v rámci celého Japonska. Desítka mediálních společností3 ve městě Nagoja se proto rozhodla spolupracovat na celkovém zvýšení bezpečnosti dopravy v uvedené prefektuře, a to pod projektem označeným „AICHI: Již nikdy nejhorší“, jenž byl zahájen 2. srpna. Toyota podporuje téma tohoto projektu a rovněž se jej aktivně zúčastní.

Toyota kromě šíření letáků, reflexních prvků a brožurek na podporu povědomí o projektu City Firefly spustila v Japonsku od 7. září i vysílání televizní a rozhlasové reklamy. Dále bude Toyota pořádat akce, jejichž účastníci si budou moci přímo vyzkoušet, jak používání dálkových světel a nošení reflexních prvků přispívá ke zvýšení dopravní bezpečnosti. Tyto interní i veřejné akce se uskuteční na stadionech, kde se pořádají zápasy japonského fotbalového klubu Nagoja Grampus, jako např. All Toyota Friendly Fiesta s účastí zaměstnanců Toyoty a prodejců vozů Toyota.

Projekt „AICHI: Již nikdy nejhorší“, realizovaný pod patronátem deseti mediálních společností z města Nagoja, má za cíl zlepšit umístění prefektury Aiči v japonských statistikách dopravní bezpečnosti. Cílem projektu je informovat širokou veřejnost prefektury Aiči o smutné skutečnosti, že region vykazuje nejvyšší poměrný výskyt smrtelných dopravních nehod v celém Japonsku. Ve snaze současný stav zlepšit pak tento projekt podporuje zvýšení počtu aktivit zaměřených na dopravní bezpečnost. Tyto aktivity byly zahájeny 2. srpna návštěvou guvernéra prefektury Aiči. Budou následovat další PR aktivity jednotlivých médií, aktivity známých osobností s vazbami na prefekturu Aiči a mj. i aktivity společností, které přislíbily svoji podporu.

  • 1 Kampaň bude probíhat v rámci celého Japonska od 21. září do 31. října 2016.
  • 2 Používání dálkových světel při běžné jízdě a jejich přepínání na potkávací světla v případě výskytu protijedoucích vozidel
  • 3 Organizátor: Chunichi Shimbun, Spoluorganizátoři: CBC Television, Tokai Television Broadcasting, Nagoya Broadcasting Network, Chukyo Television Broadcasting, Aichi Television Broadcasting, CBC Radio, Tokai Radio Broadcasting, FM AICHI, ZIP-FM