AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyota v Tokiu představí 3 nové unikátní koncepty

Motor Show 2015 v Tokiu letos pro automobilku Toyota znamená novou výzvu. Návštěvníci a média mohou očekávat hned 3 nové koncepty. A je se na co těšit.

  • Toyota S-FR – zábavný sportovní automobil nejen na asfaltové silnice
  • Toyota FCV Plus – unikátní koncept s pohonem na vodíkové články
  • Toyota KIKAI – desing, který je doslova symbolem krásy

Toyota chce na Motor Show jasně ukázat své vize do budoucnosti. Přitom jde o velmi odlišné koncepty, zaměřené na jiný okruh potenciálních zájemů. Toyota FCV je ztělesnění pokroku a inovací. Toyota S-FR již podle svého vzhledu slibuje pořádnou porci zábavy. A poslední KIKAI? To je třešnička pro ty, kterým jde primárně o design a smysl pro eleganci.

Kromě tří zmíněných konceptů plánuje Toyota představit inovovaný Prius, který již evropští zájemci mohli vidět při autosalonu ve Frankfurtu (2015). Podobně jako Toyota Mirai představuje vodíkový pohon i Toyota FCV Plus.

Toyota S-FR zažije svou premiéru

Toyota S-FR je pokračovatelem lehkých sporťáčků, které Toyota již dříve představila. Co je cílem tohoto auta? Pobavit a zaujmout zejména mladé řidiče. Velmi lehká zadokolka nabídne řidiči zcela autentický zážitek z řízení a souznění řidiče a vozu. Pod dlouhou přední kapotou se skrývá výkonný agregát Toyota. Široké nápravy zvyšují stabilitu při jízdě a celkovou ladnost jízdy. Jestli se S-FR objeví na českých silnicích, bude to fakt velká jízda

S-FR má ideálně rozloženou hmotnost. Šestistupňová převodovka zase zajistí perfektní přenos síly motoru na hnaná kola a dynamickou jízdu

Toyota FCV Plus – poprvé před velkou porotou

Stlačený vodík představila Toyota u modelu Mirai poprvé v sériovém provedení. Koncept FCV Plus je možné navíc využít i pro tvorbu energie z vodíku mimo auto. Lehce se tak stane stabilním zdrojem energie.

Umístění palivových článků je opravdu neobvyklé. Najdete je v předních pneumatikách. Samotná vodníková nádrž je za zadním sesadlem kvůli optimálnímu rozložení hmotnosti systému.

Toyota KIKAI

Toyota KIKAI dává snad více než jakékoliv jiné auto možnost vzpomenout na to, že automobilový design je především dílem lidské tvořivosti a takřka neomezené fantazie. Zdůrazňuje, jak moc je auto dílem lidského umu, obětavosti a znalosti.

Proto se objevil KIKAI , tolik jiný, ale přesto tak úchvatný.

KIKAI nic neskrývá. Naopak dává na odiv to, jak je auto složitý nástroj a jak precizně funguje. Na očích máte palivovou nádrž, kostru vozu, výfuk a mnoho dalšího.

Prosklená okénka u nohou řidiče a ve dveřích umožňují získat nebývalý náhled o situaci na silnici, pohybu kola a zavěšení a lépe vidí na povrch vozovky. Sedadlo řidiče se přesunulo do středu auta kvůli lepšímu výhledu z auta a hlubšímu prožitku z jídzy. Celkově nabídne KIKAI místo třem pasažérům. Boční okna, zasahující až do střechy usnadňují výhled z vozu a připomenou, jak důležité je souznění řidiče, auta a okolní krajiny.

Vozy a koncepty, které budou k vidění na stánku Toyoty v rámci Tokio Motor Show (28. 10. – 2. 11. 2015): nový Prius (4. generace), koncept Toyota C-HR (v roce 2016 půjde do výroby), lehký a sportovní koncept Toyota S-FR (světová premiéra), vodíková Toyota FCV Plus (světová premiéra), Toyota KIKAI (světová premiéra), nový Land Cruiser.