AUTOBOND GROUP a.s.
TOYOTA AUTOBOND GROUP a.s.

Toyota Verso s novým motorem 1,6 D-4D – šetří a rozmazluje

Nový motor, nové možnosti

toyota versoToyota Verso se v roce 2015 opět obohatilo v poli úsporných agregátů.  Přibyl nový naftový agregát  1,6 D-4D s přímým vstřikováním palivové směsi. Nahradil o téměř 20 kilogramu těžší motor 2,0 D-4D.

Nový motor 1,6 D-4D dodá Toyotě Verso slušných 112k s nejvyšším točivým momentem 270 N.m při 1750 až 2250 otáčkách. Zrychlení z 0 na 100 km/h nyní Verso zvládne za 12,7 s. Nejvyšší rychlost? 185 km/h. Pro 1,6 t vážící automobil představuje ideální volbu při hledání úsporného, ale výkonného motoru.

Již zmíněná spotřeba snad nenechá nikoho na pochybách, že Toyota jde vstříc současným náročným požadavkům na co nejnižší ekologickou stopu. Motor 1,6D-4D slibuje v kombinovaném provozu spotřebu 4,5l / 100 km, což je údaj přímo šokující. Emise CO2 klesly na 119 g/km, což jej v poli konkurentů posunuje nahoru v tabulkách ekologických vozů. Nemalý podíl na tom má také systém Stop & Start, který se u Toyoty Verso objevil vůbec poprvé.

Co nového v interiéru?

V nové Toyotě Verso si budete připadat jako v luxusní první třídě. Kombinace světlešedého nebo tmavěšedého čalounění se nám nesmírně líbí. Změna nastala i v jednotlivých stupních výbavy, kdy za své peníze dostanete ještě více atraktivních prvků výbavy, než kdykoliv předtím.

Multimediální systém Toyota Touch 2® prošel velkou změnou. 6,1 obrazovka s rozlišením 800×480 je působivý prvek, který skvěle vypadá a umožní snadné zobrazování a ovládání různých funkcí Toyoty Verso. Zjednodušilo se i ovládání systému tak, aby stačil letmý dotek prstu a nedocházelo k rozptylování řidiče při jízdě. Nová funkce MirrorLink se propojuje s většinou chytrých telefonů a vy tak máte přístup k ovládání telefonu skrze displej systému Toyota Touch.

Celý systém Toyota Touch® rovněž zdokonaluje navigaci a to hned ve dvou stupních, Go a Go Plus, propojení například s Google Street View a Panoramio.

Seznamte se s novou Toyotou Verso i vy. Nový motor si zamilujete.